september 08, 2011

8.09 - Päev 1 (Porto)

Suurim osa tänasest päevast on kulunud Portoni jõudmiseks. Veetsime öö (mina ja minu reisikaaslane Alla Valgevenest) Tallinki laevas ning varahommikul tormasime Vantaa lennujaama, kust väljus meie Lufthansa lend Frankfurdisse. Kuna Frankfurdi lennujaam oli ülekoormatud maandus meie lennuk planeeritust tunni võrra hiljem. Õnneks Frankfurdi ja Porto lendude vahel oli parajalt aega ning seetõttu ei jäänud me jätkulennule hiljaks. Aega jätkus ka Frankfurdi hiiglaskuku lennujaamaga tutvumiseks. Portosse jõudsime plaanipäraselt veidi peale kella 16.  

* Frankfurdi lennujaam on väga suur, seega peab tõepoolest varuda ümberistumiseks parajalt aega.
* Päeva emotsionaalseim hetk: "waaaau, kui ilus poiss!!!" (suu kukkub lahti ning ei lähe veel tükk aega kinni)
Frankfurdi lennujaamas jäi meile (ja ka paljudele teistele seal viibijatele) silma üks väga silmatorkav gei paar: imekena noormees ning ta vähemalt poole võrra vanem partner. Noormees oli kirjeldamatu magus ja ilus, hoolitsetud, väga ilusasti (seksikalt) riides jne. Tegelikult ma ei ole elus ilusamat meest näinudki. Kui ta oleks naine, siis kindlasti kõik mehed kukkuksid pikali ta nähes...

******

Porto võttis meid vastu väga sooja päikeselise ilmaga. Bussisõit lennujaamast kesklinna lugematu peatuste arvuga kestis umbes tund aega. Peale paari-tunnilist seiklemist linnatänavatel jõudsime meie majutuskohta. Puhkasime paar tunnikest ning seejärel läksime taaskord linna peale selleks, et kohtuda meie reisikaaslastega (veel üks Alla ja Galina Eestist), kes saabusid Portosse õhtuse lennuga. "Püha-neljak" oli lõpuks ometi koos.

* Päevasel ajal saab kesklinna metroo või bussiga 602 (601), mis peatub Torre dos Clerigos'e vastas (lõpp-peatus). Öösel saab linna ööbussiga 3M, mis peatub Aliadose platsil (Aliados metroopeatus). Metroosõit maksab 2,20 Eur. Bussisõit - 1,75 Eur.
Torre dos Clerigos - Porto pikim torn. Pääs ülesse maksab 2 Eur. Ülevalt saab nautida imelist vaadet linnale.

Camino inglisekeelses foorumis soovitatakse Torre dos Cerigosesse enne palverännaku algust mitte minna. Põhjuseks on see, et sinna ülesse viib järsk trepp. Kui kukkud ja vigastad ennast, siis ilmselgelt palverännak jääb ära. Huvitav teooria, eks?!

 Ma ei ole küll see, kes komistab ja kukkub igal sammul, kuid riskima siiski ei hakka. Otsustasin, et käin üleval hiljem.
Kujutasin endale ette Portot teistsuguseks. Ühelt poolt ta isegi ületas mu ootusi ja imestas mind positiivselt. Ma kujutasin ta endale ette tavaliseks suureks linnaks, kus on palju autosid, palju turiste, kus ei ole vaikseid hubaseid linnatänavaid jne. Tuli välja, et ta on üsna sümpaatne linnake, kus on väga sõbralikud ja külalislahked elanikud. Südalinnas saab leida rahulikke tänavaid, kus ei ole kuulda linnakära. Kohalikud istuvad rõdudel või toolide peal väljas, lobisevad, naeravad, vaidlevad, loevad ajalehti. Rõdud on kaunistatud lillede ja kuivava pesuga. Koduperenaised ja lapsed askeldavad ringi.

Linnatänavatel orienteerumine esimestel päevadel võib osutuda parajaks väljakutseks. Meil oli kaasas üks pisike kaart, kus puudus üle poole tänavate nimedest (tänava nimetustega silte on piiratud arvul). Majutuskohani jõudmine võttis planeeritust vähemalt 3x rohkem aega. Eksides pidime kõndima kord mäest alla, kord ülesse. Lõppkokkuvõtes läbikäidud vahemaad mitmekordistusid kuni käisime ringidega.
Seiklemine Porto künklikutel tänavatel.

Linna kauneim osa: Ribeira.

Ribeirast avaneb väga ilus vaade Douro jõele ja kuulsamale Porto sillale nimega Ponte D. Luis I.
PS! Portos on kokku 6 silda.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar